از مدیریت درد چه انتظاری می توان داشت؟

مردم اغلب به اشتباه تصور می کنند که درمان توسط متخصص کنترل درد تنها شامل “داروهای مسکن” مخدر است.

با این حال ، درمان داروهای درد یا مدیریت درد نیز مانند سایر تخصص های پزشکی تشخیص داده می شود. همانطور که شخص برای ارزیابی بیماری قلبی به متخصص قلب مراجعه می کند و بر اساس تشخیص منحصر به فرد تحت درمان قرار می گیرد ، مراجعه به متخصص مدیریت درد منجر به درمان منحصر به فرد می شود زیرا هر بیمار مبتلا به درد نیز متفاوت است. رشته پزشکی درد به پیشگیری ، ارزیابی ، تشخیص ، درمان و بازتوانی اختلالات دردناک مربوط می شود.

درد بیشتر از دیابت ، بیماری های قلبی و سرطان روی آمریکایی ها تاثیر می گذارد. تقریباً 116 میلیون آمریکایی مبتلا به درد مزمن هستند که به عنوان دردی که بیش از سه ماه به طول انجامیده است و 25 میلیون نفر با درد حاد تعریف شده اند.

مانند سایر پزشکان ، متخصص کنترل درد باید هر بیمار را معاینه کرده و بر اساس علائم بیمار ، معاینه و سایر دکتر متخصص قلب در مشهد  یافته ها ، برنامه درمانی ایجاد کند. به عنوان مثال ، متخصص قلب ابتدا باید شما را معاینه کرده و چندین تعیین را انجام دهد. این موارد شامل تصمیم گیری در مورد این است که آیا بیماری قلبی شما به کاهش وزن و ورزش پاسخ می دهد ، آیا شما فشار خون بالا دارید و برای کاهش فشار خون نیاز به دارو دارید یا آیا کلسترول خون شما بالا رفته است یا آیا انسداد دارید و نیاز به یک عمل مداخله دارید یا آخرین آیا ممکن است برای جراحی بای پس کرونر نیاز به مراجعه به جراح قلب داشته باشید.

همه بیماران مبتلا به بیماری قلبی از داروهای یکسانی استفاده نمی کنند. بستگی به علت مشکل دارد. همانطور که گزینه های درمانی متفاوتی برای بیماری های قلبی وجود دارد ، تعداد زیادی از گزینه های درمانی برای درد ستون فقرات یا ارتوپدی وجود دارد.

در حالی که بیماران ممکن است به دلیل “درد” به یک پزشک مدیریت درد مراجعه کنند ، همانطور که به دلیل این که همه آنها مشکلات قلبی دارند ، به متخصص قلب مراجعه می کنند ، همه دردها به مواد مخدر پاسخ نمی دهند. این تصور غلط تأسف آور و رایج است که اگر بیماران به پزشک مدیریت درد مراجعه کنند ، با مواد مخدر درمان می شوند.

درمان دردهای ستون فقرات یا ارتوپدی درست مانند درمان بیماری های قلبی متفاوت است. بستگی به این دارد که علت مشکل شما چیست.

اول از همه ، مهم است که درک کنیم که انواع مختلفی از درد ستون فقرات یا ارتوپدی وجود دارد. ممکن است فرد دچار درد عضلانی ، درد رباط ، درد مفاصل ، درد استخوان ، درد ناشی از فتق دیسک ، درد ناشی از شکستگی ، یا درد ناشی از فشار عصب یا آسیب عصبی شود. داروهای ضد درد بر اساس منبع درد تجویز می شوند.

برخی از بیمارانی که به مدیریت درد مراجعه می کنند هرگز نیازی به داروهای ضد درد ندارند. آنها ممکن است به تزریق ، مداخله دیگر ، بریس یا فیزیوتراپی پاسخ دهند. دانش ما به جایی رسیده است که بیشتر می فهمیم وضعیت بد بدن و راه رفتن نامناسب همگی باعث تداوم دردهای اسکلتی عضلانی می شود. با استفاده از تمرینات پیچیده ، متناسب با نیازهای خاص بیمار ، فیزیوتراپی ممکن است مفید باشد.